Cięcie laserem – na czym polega i ile kosztuje?

Przycinanie elementów z blachy, aluminium lub materiałów sztucznych może nastręczyć wielu trudności. Dzięki zastosowaniu w tym celu lasera, możesz osiągnąć najlepsze efekty estetyczne, a przy tym zadbać o najwyższą precyzję. Jak odbywa się cięcie z wykorzystaniem tej technologii? Z jakimi kosztami musisz się liczyć?

Na czym polega cięcie z wykorzystaniem lasera?

Dzięki zastosowaniu lasera możemy wyciąć nawet najbardziej skomplikowane kształty. Pozwala na to strumień wiązki laserowej emitowany przez nowoczesną głowicę. W ten sposób energia skoncentrowana na bardzo małym obszarze prowadzi do reakcji termicznej, pod której wpływem dochodzi do procesów takich jak wypalanie, topienie czy wydmuchiwanie (w zależności od materiału).

Po zakończeniu takiej procedury nie ma potrzeby dalszej obróbki wycinanego elementu. Najnowocześniejsze lasery są oczywiście sterowane komputerowo. Operator maszyny odpowiednio kalibruje parametry urządzenia, co sprawia, że uzyskujemy nieprawdopodobną dokładność cięcia – z precyzją do 0,1 mm! Technologia gwarantuje dużą powtarzalność i wydajność pracy; w krótkim czasie możemy wyprodukować wiele identycznych elementów.

Cena

Koszt cięcia laserem uzależniony jest od wielu czynników, tj. region naszego kraju, rodzaj i grubość materiału podlegającego obróbce, a także wielkość zamówienia. Musimy się liczyć z tym, że za cięcie stali czarnej zapłacimy od ok. 1 – 6 zł za metr bieżący, a w przypadku stali nierdzewnej 3 ­– 9 zł. Ceny te mają oczywiście charakter poglądowy, ponieważ ostateczny koszt ustalanej jest na podstawie całościowego zamówienia, czasu wyznaczonego na realizację i innych czynników.

Techniki laserowe zdobywają coraz szersze dziedziny ludzkiej aktywności. Od lat wykorzystuje się je w przemyśle, a w ostatnich dekadach zyskują uznanie także w medycynie i stomatologii. We wszystkich tych obszarach lasery ceni się ze względu na niezwykłą precyzję ich działania, a także dużą przewidywalność. Jeśli zależy Ci na jakości oferowanych produktów i estetyce wytwarzanych przedmiotów, postaw na cięcie stali z wykorzystaniem lasera!

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.