Usługi spawalnicze – jak wybrać wykonawcę?

Spawanie jest usługą, która wymaga od jej wykonawcy dużej precyzji, doświadczenia oraz obszernej wiedzy. Wszystkie te elementy składają się w jedną całość gwarantującą wysoką jakość wykonywanych zadań. Czym się kierować podczas wybierania firmy świadczącej usługi spawalnicze?

Firma posiadająca niezbędne uprawnienia

Proces spawania bardzo często wykonywany jest w ciężkich warunkach, które mogą wymagać od spawacza zarówno pewnej sprawności fizycznej jak i dużego doświadczenia. Obecnie najpopularniejszymi i najbardziej pożądanymi metodami spawania są MIG/MAG oraz TIG.

Spawanie MIG/MAG (ang. Metal Inert Gas / Metal Active Gas) wykonywane jest za pośrednictwem topliwej elektrody w osłonie gazów obojętnych (MIG 131) lub aktywnych (MAG 135). Ta metoda pozwala m. in. na spawanie konstrukcji stalowych, a jej zaletą jest duża wydajność.

Spawanie metodą TIG (ang. tungsten inert gas) odbywa się przy użyciu nietopliwej elektrody wolframowej w osłonie gazów obojętnych. Jest ona oznaczana kodem 141. Metoda TIG pozwala m. in. na spawanie aluminium. Jest mniej wydajna, ale rekompensuje to w pełni najlepszą jakością połączeń ze wszystkich dostępnych metod spawania.

Doświadczona kadra pracowników i nowoczesny sprzęt spawalniczy

Umiejętności spawacza to bardzo ważna kwestia, która ma bezpośredni wpływ na estetykę i jakość połączeń oraz ich wytrzymałość na działanie sił mechanicznych. Z tego względu podczas poszukiwań firmy świadczącej usługi spawalnicze należy wziąć pod uwagę ich dotychczasowe dokonania oraz opinie jakimi cieszą się wśród swoich klientów.

Nie bez znaczenia jest również nowoczesny i wysokiej jakości sprzęt, który jest niezbędny do uzyskiwania jak najlepszych wyników. Stare urządzenia w większości przypadków odbiegają parametrami od najnowszych sprzętów, czego wynikiem mogą być prace wykonane poniżej oczekiwań klientów.

Natomiast, firmy posiadające wykwalifikowanych pracowników, wykorzystujące do pracy najnowsze technologie oraz regularnie robiące przeglądy i serwisujące swój sprzęt są godne polecenia.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.