Blog

15 kwietnia 2024

Korozja blach jest powszechnym problemem dotykającym wiele sektorów przemysłu. Zabezpieczenie blach przed korozją stanowi kluczowy aspekt pozwalający utrzymać ich wytrzymałość, trwałość oraz bezpieczeństwo. Uszkodzenia struktury powierzchni powodują zniszczenia generujące często poważne straty ekonomiczne. W najgorszym przypadku korozja może przyczynić się do uszkodzeń konstrukcji stanowiących poważne zagrożenia. Dzięki inżynierii materiałowej znamy jednak wiele metod, które pozwalają […]

Czytaj więcej
25 marca 2024

Cięcie blach wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu oraz umiejętności wykwalifikowanych fachowców. Nieprawidłowe przecięcie arkusza może nieść za sobą konsekwencje w postaci trwałego uszkodzenia, niskiej jakości krawędzi, która nie będzie chciała współpracować z pozostałymi elementami konstrukcji, czy też powstawania korozji sukcesywnie niszczącej kolejne fragmenty powierzchni. Na szczęście na rynku istnieje wiele metod oraz narzędzi pozwalających na cięcie […]

Czytaj więcej
4 marca 2024

Obróbka cieplna metali stanowi jeden z kluczowych obszarów inżynierii materiałowej i pełni istotną rolę w kształtowaniu właściwości mechanicznych, struktury oraz trwałości materiałów. Przemiany zachodzące podczas procesu pozwalają zmodyfikować własności mechaniczne, fizyczne i chemiczne metali, przyczyniając się do polepszenia ich parametrów zgodnie z oczekiwaniami. Czym dokładnie jest obróbka cieplna metali i na czym polega? Jakie są […]

Czytaj więcej
25 września 2023

Spawanie aluminium stanowi wymagające zadanie – materiał charakteryzuje się właściwościami, które mogą sprawiać problem niewprawionym operatorom. Czy możliwe jest więc uzyskanie trwałej, estetycznej spoiny bez naruszenia struktury spawanych elementów? Czym spawać aluminium i jak to robić prawidłowo? Aluminium – czym się charakteryzuje? Obróbka aluminium znacznie różni się od obróbki stali, co wynika z różnic we […]

Czytaj więcej

Stal nierdzewna jest materiałem charakteryzującym się wysoką odpornością na korozję. Powstała na powierzchni warstwa tlenków skutecznie chroni przed powstawaniem reakcji utleniania wskutek kontaktu z otoczeniem. Nieodpowiednie spawanie elementów mogłoby jednak przyczynić się do naruszenia tej struktury. Czym spawać stal nierdzewną, aby zachować jej antykorozyjne właściwości? Co to jest stal nierdzewna? Stal nierdzewna to stop żelaza […]

Czytaj więcej

Stal tworzy obecną rzeczywistość. Znajdziemy ją zarówno w konstrukcjach budowlanych czy maszynach, jak i przedmiotach użytku codziennego. Obecność dodatkowych pierwiastków oraz obróbka pozwalają otrzymać zróżnicowane właściwości charakterystyczne dla różnych gatunków tego materiału. Jakie są rodzaje stali i co warto o nich wiedzieć? Co to jest stal i jak powstaje? Stal to plastycznie i cieplnie obrabiany […]

Czytaj więcej
8 czerwca 2023

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak powstają precyzyjne, skomplikowane elementy metalowe, które spotkać możesz w codziennym życiu? Obróbka plastyczna metalu na zimno to jedna z najczęściej spotykanych metod przetwarzania elementów metalowych, przynosząca spektakularne efekty. Dowiedz się, jak może wpłynąć na wartość Twojego przedsiębiorstwa i przyczynić się do jego dalszego rozwoju. Czym jest obróbka plastyczna metalu na […]

Czytaj więcej

Obróbka CNC odbywa się przy użyciu maszyn sterowanych numerycznie. Umożliwia stworzenie detalu odzwierciedlającego parametry określone w projekcie takie jak kształt, wymiary czy chropowatość powierzchni. Dzięki użyciu nowoczesnej obrabiarki CNC nawet najbardziej skomplikowane elementy są przygotowywane z wysoką dokładnością i wydajnością. Obróbka CNC – czym jest i na czym dokładnie polega? Co to jest obróbka CNC? […]

Czytaj więcej

Obróbka metali umożliwia tworzenie detali o precyzyjnie ustalonych parametrach. Przy użyciu wybranych technologii możliwe jest nadanie oczekiwanych własności fizycznych lub znormalizowanych wymiarów. Jakie znamy rodzaje obróbki metali i gdzie znajdują zastosowanie? Zapoznaj się z naszym kompleksowym poradnikiem! Jakie są rodzaje obróbki metali? Obróbka metali obejmuje wykorzystanie różnych procesów oraz narzędzi w celu uzyskania określonych parametrów […]

Czytaj więcej
5 października 2021

Jak wiadomo zarówno budownictwo, jak i szeroko pojęty przemysł w dużej mierze wykorzystuje konstrukcje stalowe. Na stalowych szkieletach budowane są hale, tworzone mosty. Również w branży energetycznej wykorzystywane są na szeroką skalę.

Czytaj więcej
23 września 2021

Trendy w wystroju naszych domów i mieszkań zmieniają się co jakiś czas. Jak wiadomo, są style ponadczasowe, które mają swoich fanów, ale nie każdemu będą odpowiadać. Zwolennicy bardziej aktualnych trendów muszą liczyć się z wprowadzeniem zmian, by zachować świeży styl swoich czterech kątów.

Czytaj więcej
31 sierpnia 2021

Na rynku jest dziś wiele firm oferujących usługi obróbki metali w tym spawania. Jednak nie wszystkie z nich zachowują profesjonalizm lub świadczą usługi na równym poziomie. Czym się kierować podczas wybierania firmy świadczącej usługi spawalnicze?

Czytaj więcej
22 sierpnia 2021

Mimo że na rynku obecnie działa bardzo dużo firm zajmujących się obróbką metalu znalezienie dobrego zleceniobiorcy jest w obecnych czasach dużym wyzwaniem. Szczególnie kiedy bierze się pod uwagę wykonywanie skomplikowanych prac wymagających doświadczenia, profesjonalnego sprzętu i dużej precyzji.

Czytaj więcej
31 lipca 2021

Nierówne powierzchnie, brzydkie wtrącenia, pęcherzyki powietrza na powłoce? Temat znany nie tylko lakiernikom, ale również niestety klientom, korzystającym z ich usług. Defekty w lakiernictwie to dość częsty problem. Wynikają one z wielu czynników.

Czytaj więcej
23 lipca 2021

Jeżeli więc planujesz zakup lasera bądź stoisz przed wyborem firmy, której chcesz zlecić cięcie laserem, to zapoznaj się z listą producentów maszyn, którym można zaufać.

Czytaj więcej
12 lipca 2021

Teraz bardziej szczegółowo omówimy niszczące metody badań połączeń oraz wspomnimy co nieco, na temat uchybień spawalniczych — dowiesz się, czym są i w jaki sposób można je usunąć.

Czytaj więcej
29 czerwca 2021

Dzisiaj więcej o nieniszczących metodach badań złączy spawalniczych. Jeżeli zainteresował Cię ten wpis, ale pierwsza jego cześć gdzieś Ci umknęła, to zapoznaj się z nią koniecznie. Wpis znajdziesz na naszym blogu.

Czytaj więcej
9 czerwca 2021

Spawanie jako proces łączenia metali, wykorzystywany jest na szeroką skalę. Dlaczego więc ta metoda łączenia metali zyskuje tak dużą przewagę nad pozostałymi metodami?

Czytaj więcej
28 maja 2021

Na przestrzeni ostatnich dekad to, co możemy zaobserwować w wielu różnych obszarach to ciągły rozwój. Ogromnym sukcesem rozwojowym cieszy się również szeroko pojęty przemysł.

Czytaj więcej
4 maja 2021

Obracając się w tematach obróbki metalu, warto znać podstawowe materiały, na których się pracuje. Jednym z nich i przy tym najczęściej wykorzystywanym jest właśnie blacha.

Czytaj więcej
26 kwietnia 2021

Spawanie to niezwykle często wykorzystywana metoda łączenia materiałów. Niewątpliwą zaletą akurat tej metody łącznia metali, jest ogromna trwałość. W zależności od potrzeb i przeznaczenia spawanych elementów możemy dobrać rodzaj techniki prac spawalniczych.

Czytaj więcej
30 marca 2021

W każdej gałęzi gospodarki, zarówno w przemyśle, handlu, jak i usługach specyfika pracy warunkuje czas potrzebny na realizację zlecenia. Dzisiaj opowiemy nieco więcej o tym, co może wpływać na przesunięcia w terminie realizacji zleceń.

Czytaj więcej
26 marca 2021

Teoretycznie duża konkurencja na rynku powinna warunkować niższe ceny — ale czy do końca tak właśnie jest? Jesteś odbiorcą usług tego rodzaju firm? Zastanawiasz się, skąd wynikają dysproporcje w cenach u różnych dostawców.

Czytaj więcej
2 marca 2021

Pamiętasz czasy, kiedy farba proszkowa miała tylko kilka rodzajów wykończeń? Obecnie technologia w zakresie tworzenia farb, oferuje nam ogromną paletę pięknych, nasyconych barw i różnorodnych efektów.

Czytaj więcej
23 lutego 2021

Medycyna to obszar, który rozwija się bardzo prężnie. Coraz częściej nowe rozwiązania technologiczne pomagają medykom badać, leczyć i operować to, co jeszcze niedawno wydawało się niemożliwym.

Czytaj więcej
26 stycznia 2021

Moda na metal? Obserwując to, co dzieje się w sieci, jeśli chodzi o wystrój wnętrz, zdjęcia aranżacji domów i mieszkań umieszczane w mediach społecznościach, ofertę mniejszych lub większych salonów meblowych i sklepów z dekoracjami.

Czytaj więcej
8 stycznia 2021

W plastycznej obróbce metalu jest wiele praktycznych zastosowań, które umożliwiają wytwarzanie różnorodnych elementów. Sprawdź jak to wygląda w praktyce!

Czytaj więcej
27 grudnia 2020

Istnieje wiele rodzajów farb proszkowych! Sprawdź ich zastosowanie i właściwości oraz czym się różnią od farb tradycyjnych. Zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej
30 listopada 2020

Spawanie, czyli łącznie elementów za pomocą spoiny jest wykorzystywane w wielu branżach. Jest to bardzo trwały sposób łączenia ze sobą elementów, który zapewnia bezpieczeństwo ich użytkowania. Sprawdź jak wygląda to w przemyśle okrętowym.

Czytaj więcej
24 listopada 2020

Sprawdź jak wygląda proces produkcji obróbki metali krok po kroku! Branża obróbki metalu jest jedną z tych, które znajdują szerokie zastosowanie w wielu innych dziedzinach.

Czytaj więcej
29 października 2020

Bardzo często firmy zajmujące się profesjonalną obróbką metalu oferują dużo szerszy wachlarz usług, wychodząc na przeciw potrzebom swoich klientów. Takimi właśnie są tak zwane usługi dodatkowe.

Czytaj więcej
19 października 2020

Dzięki unowocześnieniu tychże procesów dziś możliwe jest osiągnięcie bardzo precyzyjnych parametrów czy skomplikowanych kształtów.

Czytaj więcej
24 września 2020

Procesy cięcia, czyli bardzo powszechna, forma rozdziału metalu stanowią podstawę do późniejszych prac związanych z kolejnymi etapami powstawania różnych przedmiotów i elementów, jak np. gięcie metalu czy też jego łącznie.

Czytaj więcej
10 września 2020

Jeśli działacie w branży przemysłowej lub macie z nią cokolwiek wspólnego z pewnością spotkaliście się z terminem obróbki metalu. Czy jednak wiecie, czym ona tak naprawdę jest?

Czytaj więcej
17 sierpnia 2020

Zespalanie ze sobą dwóch lub więcej kawałków tego samego materiału jest dziedziną wymagającą dużej wiedzy, umiejętności i precyzji. Od tych czynników zależy zarówno trwałość, estetyka zespalanego elementu oraz bezpieczeństwo jego użytkowania.

Czytaj więcej
10 sierpnia 2020

Czy stanąłeś kiedyś przed wyborem metody nanoszenia powłok koloru na elementach produkcyjnych, meblach czy samochodzie? Jeśli tak to
z pewnością zastanawiałeś się, która technika malowania będzie bardziej odpowiednia, ekonomiczna czy chociażby szybsza.

Czytaj więcej
20 lipca 2020

Czy zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób surowe elementy z metalu stają się pięknym elementem lub zyskują nietypowy wygląd? Takie możliwości daje nam forma obróbki, jaką jest właśnie wykończenie powierzchni metalowych.

Czytaj więcej
11 lipca 2020

Coraz bardziej powszechną metodą nadawania barwy i nanoszenia powłok stało się malowanie proszkowe. Coraz więcej i częściej maluje się właśnie ten sposób, a co za tym idzie, na rynku pojawiło się mnóstwo nowych firm, które świadczą takie usługi.

Czytaj więcej
22 czerwca 2020

Działasz w branży, która korzysta z usług wycinania laserowego? Może dopiero o tym myślisz i chciałbyś się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat? Możliwe, że korzystasz z takich usług i zlecasz ich wykonanie jakiejś firmie, tylko nie do końca jesteś zadowolony?

Czytaj więcej
9 czerwca 2020

Gdyby spojrzeć dookoła na przedmioty codziennego użytku nierzadko można by dojść do wniosku, że wytwarzane są w procesie gięcia blach.

Czytaj więcej
27 maja 2020

Ogólny rozwój cywilizacyjny, a co za tym idzie technologiczny, z jakim mamy do czynienia sprawia, że maszyny i narzędzia wykorzystywane w przemyśle są coraz nowocześniejsze.

Czytaj więcej
26 maja 2020

Wiele komponentów znajdujących zastosowanie w branżach tj. elektronika, motoryzacja, mechanika czy budownictwo musi spełniać ściśle określone normy. Wraz z postępującą modernizacją ich pozyskiwanie staje się znacznie łatwiejsze.

Czytaj więcej
22 kwietnia 2020

Obok tradycyjnych sposobów zespalania różnych elementów konstrukcyjnych przy pomocy wyrobów śrubowych od lat na szeroką skalę wykorzystuje się proces spawania.

Czytaj więcej