Lakierowanie proszkowe

Malowanie proszkowe

Lakierowane proszkowe, czyli tzw. malowanie na sucho jest szczególnie często wykorzystywaną metodą do nadawania powłok elementom wykonanym z metalu.

Ze względu na to dopasowaliśmy naszą linię lakierniczą tak, aby móc wykonać usługę dla większości elementów.

Malując u nas, otrzymasz profesjonalne doradztwo w zakresie doboru farb, możliwych wykończeń i efektów. Dopasowujemy odpowiedni rodzaj farby, biorąc pod uwagę przeznaczenie malowanej powierzchni oraz oddziaływanie warunków atmosferycznych, tak by malowana powierzchnia cieszyła oko na lata.

 

Co malujemy?

Elementy wykonane z:

  • Stali nierdzewnej
  • Stali konstrukcyjnej
  • Stali cynkowanej
  • Stali aluminiowej

Jakość

W HMM zadowolenie klienta jest priorytetem. Świadczone u nas usługi malowania proszkowego dają naszym partnerom 100% satysfakcji. Gwarantujemy trwałość powłok i najwyższy możliwy poziom estetyki malowania!

 

Szczególny nacisk kładziemy na to, aby wszystkie etapy malowania były wykonane z najwyższą starannością. Nie uznajemy kompromisów, zarówno w procesie przygotowania powierzchni do malowania, jak i podczas nanoszenia powłok.
Jakość, jaką oferujemy, to nie tylko estetyczny wygląd. To również trwałość i możliwie najwyższa odporność na uszkodzenia i warunki atmosferyczne.

Nasza jakość jest efektem ścisłego zachowania określonych norm oraz kolejności wszystkich etapów!

 

Nasi doświadczeni lakiernicy wykonują kontrolę jakości na każdym z etapów pracy!

Analiza chemiczna

 

Aby uzyskać najlepszy efekt malowania proszkowego, cały proces zaczynamy od analizy chemicznej kąpieli cyrkonowej. Wykonujemy ją metodą badania pH. Dzięki temu utrzymujemy parametry kąpieli myjącej, by wstępnie zabezpieczyć powierzchnię przed korozją.

 

Mycie

 

Etap, którego nie można pominąć! Stanowi bazę pod właściwy proces lakierowania proszkowego. Dzięki oczyszczeniu detalu wodą z odpowiednim detergentami pozbywamy się zabrudzeń i cząsteczek kurzu. Usunięcie wszelkich zanieczyszczeń pozwala nam na osiągnięcie gładkiej powierzchni o wysokim poziomie estetyki.

Pasywacja

 

Mając wstępnie przygotowany detal pasywujemy go, wykorzystując do tego kąpiel cyrkonową lub gorący fosforan żelaza, zwiększamy przez to przyczepność farby do podłoża i  wstępnie zabezpieczamy umyty detal przed korozją.

Nanoszenie farby

 

Kolejnym krokiem jest lakierowanie właściwe. Nanosimy cząsteczki farby za pomocą najnowszej generacji aplikatora farb proszkowych. Odpowiednia technika, doświadczenie i wprawne ręce naszych fachowców pozwalają nam uzyskać nienaganny efekt lakierowania proszkowego, a rozwiązania, które wprowadziliśmy w naszej firmie, ograniczają straty materiałów.

W końcowym etapie umieszczamy malowane elementy w piecu konwekcyjnym, dzięki czemu powłoka zostaje utwardzona.