Obróbka plastyczna aluminium

Aluminium w ostatnich latach zyskało na popularności. Wszystko za sprawą właściwości fizycznych i chemicznych tego wyjątkowego materiału oraz faktu, że obróbka aluminium jest prostsza i tańsza. Obróbka plastyczna aluminium, jeżeli jest przeprowadzona w odpowiedni sposób, daje szereg korzyści. Przede wszystkim możliwości zaoszczędzenia materiału, dzięki czemu z jednego arkusza materiału można uzyskać więcej elementów.

Obróbka plastyczna aluminium – metody procesu

Obróbka plastyczna aluminium to proces polegający na stopniowej i kontrolowanej zmianie plastyczności materiału poprzez użycie siły zewnętrznej o określonej wartości. Dzięki obróbce plastycznej można trwale zmienić kształt, strukturę, gładkość powierzchni czy rozmiary obrabianego materiału. Istnieje kilka różnych metod plastycznej obróbki: walcowanie, gięcie, tłoczenie, kucie, ciągnienie. Ponadto metody te mogą być wykonywane na zimno i na gorąco. Każda z tych metod różni się sposobami wykonywania, efektami czy użytymi do pracy narzędziami.

Wysokiej jakości obróbka plastyczna aluminium

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży, a także sprawdzonym technikom i specjalistycznym urządzeniom jesteśmy w stanie wykonać nawet najbardziej skomplikowaną obróbkę według szczegółowych wytycznych Klienta. W naszej pracy dbamy o każdy szczegół. Nie ma miejsca na pomyłki i kompromisy. Dla nas liczy się wyłącznie precyzja.

Obróbka plastyczna aluminium w HMM Steel – gwarancja profesjonalizmu

Jeżeli zależy Ci na profesjonalnym wykonaniu Twojego zlecenia, zapoznaj się z naszą ofertą. Pracujemy przy wsparciu najnowszych technologii i specjalistycznego sprzętu. Każde zlecenie realizujemy na czas. Działamy na podstawie szczegółowych założeń Klienta, aby w pełni sprostać jego potrzebom i oczekiwaniom. Materiały, które obrabiamy, zyskują nowy charakter, jednak nie tracą swoich cennych właściwości. Współpracuj z profesjonalistami w branży. Jeżeli interesuje Cię obróbka plastyczna metali, nasza oferta jest dla Ciebie. Jesteśmy przekonani, że będzie to niezwykle owocna współpraca.