Obróbka blachy

Obróbka blach ma na celu nadanie metalowym arkuszom określonych rozmiarów i kształtów. Obejmuje zarówno procesy związane z formowaniem plastycznym materiału, jak i wycinaniem jego fragmentów. W ten sposób otrzymujemy detale znajdujące zastosowanie w wielu gałęziach branży przemysłowej – przede wszystkim w branży motoryzacyjnej, maszynowej, konstrukcyjnej i budowlanej.

Szeroki zakres usług obróbki blach

Plastyczna obróbka metali obejmuje procesy formowania na zimno i gorąco. Walcowanie blachy na zimno pozwala uzyskać arkusz o precyzyjnych wymiarach oraz dobrej jakości powierzchni. Obróbka plastyczna odbywająca się poniżej temperatury rekrystalizacji zwiększa twardość oraz odporność na rozciąganie. Walcowanie na gorąco natomiast odbywa się powyżej temperatury rekrystalizacji materiału. Ze względu na zmiany zachodzące w strukturze wewnętrznej materiału pod wpływem ciepła, metodę tę stosuje się do obróbki blach, od których nie oczekuje się dużej dokładności wymiarowej oraz gładkości powierzchni.

 

Kształtowa obróbka blachy obejmuje najczęściej dwa procesy: cięcie oraz gięcie. Laserowe cięcie ma na celu przygotowanie blach o określonym rozmiarze oraz uzyskanie jak najlepszej jakości ciętych krawędzi. Powinny one być możliwie gładkie, jednak ostateczny efekt zależy od rodzaju oraz grubości ciętego materiału, a także parametrów zastosowanych do obróbki. Gięcie blach przy użyciu pras krawędziowych służy natomiast do nadawania metalowemu arkuszowi określonego kształtu. Blachę możemy między innymi zaginać, wyginać, zwijać, skręcać czy też profilować.

Precyzyjna obróbka blach na indywidualne zamówienie

Od wielu lat zajmujemy się profesjonalną obróbką blach na indywidualne zamówienie. Nasz zakład jest wyposażony w szereg nowoczesnych maszyn umożliwiających obróbkę plastyczną i kształtującą blach. Zaawansowane wycinarki laserowe i giętarki CNC pozwalają nam przygotować arkusze blach, kształtowniki, rynny, części karoserii pojazdów, elementy konstrukcji budynków czy też komponenty maszyn przemysłowych. Wszystkie detale są produkowane z dbałością o szczegóły, a zautomatyzowane urządzenia gwarantują precyzję wykonania zgodną z oczekiwaniami klientów. Rozbudowany park maszynowy oraz szeroka wiedza wykwalifikowanych specjalistów pozwalają nam podejmować się nawet najbardziej wymagających zadań.

Obróbka blachy w HMM Steel

Połączenie możliwości nowoczesnego sprzętu wraz z wiedzą doświadczonych ekspertów sprawia, że jesteśmy w stanie realizować zlecenia dla klientów z różnych branż. Precyzyjna obróbka blachy odbywa się przy wykorzystaniu maszyn sterowanych numerycznie, co pozwala prowadzić wydajną produkcję. Szybkość realizacji procesów połączona z powtarzalnością gwarantowaną przez obrabiarki CNC pozytywnie wpływa na optymalizację kosztów produkcji seryjnej.

 

Szukasz sprawdzonego zakładu zajmującego się obróbką blach? Już dziś dołącz do grona naszych zadowolonych klientów! Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji dotyczących oferty.