Cięcie laserowe blach

Cięcie laserowe- na czym polega laserowe wycinanie blach?

Wycinanie laserowe w metalu polega na skoncentrowaniu energii pochodzącej z wiązki światła laserowego. Rozerwanie materiału następuje w wyniku stopienia opracowywanego obszaru. Technologia umożliwia obróbkę profili oraz rur. Cały proces jest sterowany komputerowo, dzięki czemu uzyskuje się wysoką dokładność.

Wycinanie laserowe w metalu – parametry techniczne

Cięcie laserem pozwala na opracowywanie różnorodnych blach, w tym: aluminiowych, miedzianych, mosiężnych i stalowych. Usługa umożliwia obróbkę arkuszy o dużych wymiarach (liczących nawet 3000 × 1500 mm). Żeby laserowe wycinanie wyróżniało się efektywnością, należy zwrócić uwagę na grubość metalowych elementów. Jakie są dopuszczalne wartości? Poniżej dane dla:

 • Stali konstrukcyjnej – 20 mm
 • Stali nierdzewnej – 15 mm
 • Aluminium – 15 mm
 • Mosiądzu – 8 mm
 • Miedzi – 8 mm

Cięcie laserowe – zalety

Laserowe cięcie blach jest doceniane przede wszystkim za dokładność realizacji. Do zalet rozwiązania zaliczają się:

 • Powtarzalność – wykorzystanie programu komputerowego sprawia, że opracowywane elementy są identyczne. Dodatkowo w każdej chwili można wznowić ich produkcję.
 • Niska ilość odpadów – cięcie blach laserem odbywa się za pomocą dedykowanego oprogramowania. To umożliwia kalibrację ustawień głowicy i zmniejszenie ilości odpadów poprzemysłowych.
 • Szybka realizacja – wszystkie dane dotyczące parametrów technicznych są na bieżąco zapisywane w systemie komputerowym, co pozwala na automatyzację działań.
 • Brak konieczności dodatkowej obróbki – gotowe elementy nadają się do wykorzystania bez potrzeby dodatkowych obróbek mechanicznych.
 • Brak naruszania powierzchni opracowywanych elementów – głowice urządzeń nie stykają się bezpośrednio z metalem. Dzięki temu nie dochodzi do zniekształceń materiału.
 • Możliwość produkcji małoseryjnych i wielkoseryjnych – cięcie laserowe blach sprawdza się zarówno w przypadku niewielkich zleceń, jak i usług realizowanych na skalę przemysłową.

Laserowe cięcie blach w HMM Steel

Dysponujemy maszynami działającymi w technologii CO2 i Fiber umożliwiającymi precyzyjne wycinanie laserowe. W pierwszym przypadku wiązka światła jest przenoszona przez układ optyczny. W drugim – wykorzystuje się światłowody. Lasery Fiber wyróżniają się niższymi kosztami eksploatacji i wysoką wydajnością. Odznaczają się także wysoką gęstością energii i jednocześnie niską długością fali. Sprawdzają się do wykrawania blach o niewielkiej lub średniej grubości.

Cięcie laserowe z użyciem technologii CO2 charakteryzuje się wolniejszą obróbką materiałów. Z tego względu rozwiązanie poleca się do grubych arkuszy blach. Zastosowanie metody pozwala na otrzymanie gładkich i jednorodnych krawędzi przy jednoczesnej optymalizacji kosztów produkcyjnych.

Bystronic

BySmart Fiber 4 kW

Dzięki niemu proces wykrawania cienkich i średnio grubych blach zostaje przyspieszony, a koszty ponoszone przez klienta zostają zminimalizowane.

Bystronic

BySprint Pro 4,4 kW

Pozwala nam osiągnąć wysoką jakość cięcia krawędzi w przypadku grubych blach, przy jednoczesnym zoptymalizowaniu kosztów produkcji.

Cięcie laserem WarszawaCięcie laserem WrocławCięcie laserem KrakówCięcie laserem PoznańCięcie laserem CzęstochowaCięcie laserem GdańskCięcie laserem ŁódźCięcie laserem RzeszówCięcie laserem BiałystokCięcie laserem SzczecinCięcie laserem Bielsko-BiałaCięcie laserem BydgoszczCięcie laserem KielceCięcie laserem ToruńCięcie laserem RadomCięcie laserem GliwiceCięcie laserem LublinCięcie laserem KatowiceCięcie laserem TychyCięcie laserem OlsztynCięcie laserem GdyniaCięcie laserem SosnowiecCięcie laserem BytomCięcie laserem Zabrze