Spawanie stali nierdzewnej metodą MIG/MAG

Spawanie stali nierdzewnej migomatem cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na wysoką wydajność procesu, trwałość łączeń oraz możliwość obróbki we wszystkich pozycjach. Metoda charakteryzuje się również stosunkowo szybkim czasem realizacji.

Spawanie nierdzewki MIG – kluczowe informacje

Spawanie nierdzewki MIG ma wiele zalet, dlatego wykorzystuje się je w wielu sektorach przemysłu. Metoda polega na obróbce materiałów za pomocą topliwej elektrody. Proces przebiega pod osłoną gazu obojętnego. W trakcie prac pomiędzy drutem elektrodowym a opracowywanym elementem tworzy się łuk o dużej gęstości prądu. Spawanie metodą MIG pozwala na głębokie przetapianie surowców. Wśród atutów przemawiających za wyborem tego rozwiązania wskazuje się łatwość łączeń. Spawanie nierdzewki za pomocą MIG charakteryzuje się dużą wydajnością, co wynika m.in. z szybkiego topnienia drutu spawalniczego.

Istotne parametry spawania stali nierdzewnej migomatem

Spawanie stali nierdzewnej techniką MIG wymaga właściwego przygotowania. Do istotnych parametrów wpływających na jakość oraz trwałość spoin zaliczają się:

  • natężenie oraz rodzaj prądu (spawanie stali nierdzewnej z zastosowaniem metody MIG MAG odbywa się z wykorzystaniem prądu stałego),
  • napięcie łuku,
  • zastosowanie odpowiedniego rodzaju i natężenia przepływu gazu osłonowego,
  • prędkość spawania,
  • średnica elektrody topliwej,
  • jakość drutu spawalniczego.

Rozpoczynając spawanie MIG, należy pamiętać o dokładnym oczyszczeniu stali nierdzewnej z zabrudzeń, smarów czy rdzy. To niezbędne w celu uzyskania trwałości łączeń i wyeliminowania ewentualnych wad spawalniczych.

Spawanie stali nierdzewnej MIG/MAG w HMM Steel

Spawanie MIG umożliwia obróbkę elementów niezbędnych do budowy linii produkcyjnych. Wykorzystuje się je również do tworzenia części wyposażenia hal magazynowych. Gotowe wyroby z nierdzewki znajdują zastosowanie także w branżach medycznych, meblarskich i budowlanych. HMM Steel realizuje zlecenia na potrzeby wielu przedsiębiorstw. Wykonujemy m.in.:

  • regały stalowe do magazynów,
  • nogi do stołów,
  • ramy krzeseł,
  • części do urządzeń i maszyn.

Naszą specjalnością jest spawanie nierdzewki migomatem. Opracowywane przez nas materiały cechują się dużą wytrzymałości oraz estetyką. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem oraz doświadczoną kadrą, dzięki czemu jesteśmy w stanie wykonać różnorodne zlecenia. W zakres naszych prac wchodzi również spawanie nierdzewki TIG.