Wycinanie laserowe rur i profili

Cięcie laserem rur

Cięcie laserowe rur wyróżnia się wysoką precyzją oraz estetyką wykonania. Wycinane elementy nie wymagają dodatkowej obróbki. Nasza firma dysponuje nowoczesnym i wydajnym sprzętem. Zajmujemy się zarówno obrabianiem profili otwartych, jak i zamkniętych, tniemy kątowniki i ceowniki. Wykonujemy zlecenia na materiałach o przekrojach okrągłych i prostokątnych. Przywiązujemy dużą uwagę do automatyzacji działań, co pozwala nam na zapewnienie wysokiej jakości i ograniczenie ewentualnych błędów wykonawczych.

Cięcie laserowe rur – parametry

Zapewniamy szeroki zakres usług. Maksymalna długość rury, jaką jesteśmy w stanie załadować do maszyny, wynosi 6500 mm, zaś maksymalna długość wyciętego elementu to 4000 mm. Maksymalna masa rur, które opracowujemy, wynosi natomiast 17 kg/m. Podejmujemy się ponadto obróbki materiałów o wielu profilach (w tym U, C, L, O, □, ▭). Usługi realizujemy na elementach o przekroju okrągłym (wynoszącym od 10 do 130 mm) oraz o przekroju prostokątnym (liczącym od 10×10 mm do 130×130 mm).

 

Wycinanie laserowe rur i profili odbywa się z zastosowaniem nowoczesnej maszyny sterowanej numerycznie. Maksymalna prędkość liniowa osi X, Y, Z wynosi 200/60/60 m/min. Z kolei maksymalna prędkość obrotowa wrzecion to 250 r.p.m. Urządzenie cechuje się też wysoką dokładnością pozycjonowania osi X, Y, Z (na poziomie 0,1 mm).

Cięcie profili laserem – zalety urządzenia ByTube Star 130

Do wycinania elementów wykorzystujemy urządzenie ByTube Star 130, w którym zastosowano sprawdzone technologie i łatwy w obsłudze interfejs. Do zalet maszyny zaliczają się:

  • automatyzacja działań umożliwiająca cięcie profili laserem bez przerw na ręczne wprowadzanie parametrów,
  • możliwość obróbki różnych typów materiałów, również profili otwartych i elips,
  • doskonała wydajność i jakość dzięki funkcji Quick Cut,
  • dodatkowa oś liniowa głowicy zapewniająca bardzo dobrą prędkość cięcia,
  • wysoka precyzja nawet przy opracowywaniu elementów o niskiej jakości,
  • system Laserscan wraz z aktywnym podparciem rury pozwalają na kompensację gięcia rur.

Profesjonalne cięcie laserem profili w HMM Steel

HMM Steel specjalizuje się w obróbce różnych typów metali. Dysponujemy zaawansowanym zapleczem technicznym, dzięki czemu cięcie laserem profili wykonujemy z dużą dokładnością. Do naszych atutów zalicza się także doświadczona kadra dbająca o realizację usług zgodnie z oczekiwaniami klientów. Nasi specjaliści nie tylko weryfikują każdy etap produkcji, ale również służą doradztwem w wyborze optymalnego rozwiązania. Aby poznać więcej szczegółów na temat naszej oferty, zapraszamy do kontaktu.

Brak lokalizacji