Gięcie na prasach krawędziowych

Gięcie blachy to jedna z najpopularniejszych metod plastycznej obróbki metali. Gięte blachy stosuje się w niemal każdej gałęzi przemysłu do różnego rodzaju urządzeń i narzędzi. Gięcie, czyli inaczej formowanie blachy, polega na oddziaływaniu na arkusz materiału siłą o odpowiedniej wartości, w wyniku czego trwale zmienia się kształt blachy, bez istotnej zmiany jej grubości. Zajmujemy się profesjonalnym gięciem blach na prasach krawędziowych.

Gięcie na prasach krawędziowych dla różnych sektorów przemysłu

Gięte blachy znajdują się wszędzie, zarówno w przemyśle ciężkim, jak i w przedsiębiorstwach produkujących elektronikę, czy sprzęty gospodarstwa domowego. Popularność i popyt na giętą blachę sprawiły, że konieczne było znalezienie sposobu na łatwą i precyzyjną obróbkę. Gięcie na prasach krawędziowych to możliwość tworzenia zarówno prostych, jak i skomplikowanych kształtów w pełni powtarzalnych nawet przy produkcjach wieloseryjnych.

Precyzyjne gięcie na prasach krawędziowych

Dzięki precyzji, z jaką działa maszyna, gięcie na prasie krawędziowej daje szereg możliwości. Oprócz wykonania prostych, jak i skomplikowanych projektów, możliwa jest pełna kontrola procesu, stosunkowo krótki czas na wykonanie zlecenia, a także perfekcyjna powtarzalność niezależnie od wielkości serii. Niewątpliwą zaletą tej metody obróbki jest brak ubytku obrabianego materiału, w przeciwieństwie do metod takich jak cięcie, szlifowanie czy skrawanie.

Gięcie na prasach krawędziowych w HMM Steel – zaufaj naszemu doświadczeniu

Nasze wieloletnie doświadczenie w połączeniu z rozbudowanym i nowoczesnym parkiem maszynowym daje nam niemal nieograniczone możliwości działania oraz zachowanie ciągłości produkcji niezależnie od skomplikowania czy wielkości zlecenia. Jeżeli zależy Ci na precyzyjnym gięciu blachy i terminowości, zapoznaj się z naszą ofertę. Nie idziemy na kompromisy, działamy profesjonalnie na każdym etapie. Jeżeli masz jakieś dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami. A jeżeli interesuje Cię gięcie blach, zapraszamy do współpracy.