Gięcie stali nierdzewnej

Gięcie stali nierdzewnej to jeden z rodzajów obróbki technologicznej. Proces polega na trwałym odkształceniu detalu mającym na celu nadanie mu określonej krzywizny. Jednocześnie nie powoduje istotnej zmiany grubości materiału. Gięcie elementów ze stali nierdzewnej wymaga wykorzystania specjalistycznych maszyn i urządzeń.

Gięcie stali nierdzewnej dla wielu sektorów przemysłu

Stal nierdzewna to charakterystyczny materiał o dużej (powyżej 10,5%) zawartości pierwiastka stopowego, jakim jest chrom. Dodatek ten nie tylko wpływa na zwiększenie odporności na korozję, ale też powoduje istotne zmiany właściwości fizycznych i mechanicznych stali. Zwiększa twardość i wytrzymałość materiału, a jednocześnie zmniejsza podatność na obróbkę plastyczną. Dlatego gięcie stali nierdzewnej wymaga zastosowania odpowiedniej siły zginającej. Do realizacji tego zadania wykorzystuje się przeważnie nowoczesne obrabiarki CNC znacznie ułatwiające obróbkę blach oraz profili.

Do gięcia pojedynczych detali można stosować ręczne giętarki, natomiast podczas gięcia detali w produkcji seryjnej sprawdzają się obrabiarki sterowane numerycznie. Gięcie blach wykonuje się przeważnie przy użyciu pras krawędziowych, które nadają arkuszom określony kształt po wcześniejszym dobraniu odpowiednich stempli oraz matryc wywołujących nacisk na materiał.

Stal nierdzewna znajduje zastosowanie w praktycznie każdym sektorze przemysłu – od branży budowlanej, aż po spożywczą. W każdym przypadku konieczne jest dopasowanie parametrów gięcia do właściwości konkretnego materiału, biorąc pod uwagę jego grubość oraz promień gięcia.

Precyzyjne i profesjonalne gięcie stali nierdzewnej

W naszym zakładzie specjalizujemy się w zaawansowanej obróbce technologicznej. Oferujemy gięcie stali nierdzewnej, w tym gięcie blach i rur wykonanych z tego wytrzymałego materiału. Bogaty park maszynowy pozwala nam podejmować się wymagających zadań. Dysponujemy obrabiarkami CNC, niezawodnymi podczas obróbki seryjnej. Wysoka wydajność procesów gwarantuje terminową realizację zleceń oraz optymalny koszt usług.

Proces gięcia jest nadzorowane przez wykwalifikowanych specjalistów, którzy dobierają odpowiednie parametry obróbki. Szeroka wiedza oraz wieloletnie doświadczenie naszych ekspertów gwarantuje sprawny nadzór nad prawidłową realizacją zadania.

Gięcie stali nierdzewnej w HMM Steel – zaufaj ekspertom w branży

HMM Steel to specjalistyczny zakład obróbki metali. Nasza oferta obejmuje liczne procesy technologiczne, w tym gięcie stali nierdzewnej oraz cięcie, gięcie czy spawanie detali wykonanych z innych materiałów. Dysponujemy bogatym parkiem maszynowym, a szeregi naszego zespołu zasila kadra doświadczonych specjalistów. Zrealizujemy dla Ciebie zlecenie związane z precyzyjną obróbką metali na podstawie dostarczonej dokumentacji. Chętnie doradzimy również w wyborze optymalnego rozwiązania. Skontaktuj się z nami, aby poznać więcej szczegółów dotyczących oferty. Wybierz sprawdzonego wykonawcę!