Spawanie stali znajduje zastosowanie w wielu branżach. Umożliwia m.in. produkcję regałów, narzędzi, elementów urządzeń i maszyn. Do najczęstszych metod obróbki zaliczają się TIG i MIG. Wybór odpowiedniego rozwiązania zależy od rodzaju metalu, wielkości zamówienia oraz oczekiwań inwestora.
Stal to inaczej stop żelaza i węgla. Zgodnie z polską normą PN-EN 10020:2003 zawartość węgla w materiale nie może przekraczać 2%. Jeśli wartość ta będzie wyższa, otrzymuje się żeliwo. Im mniej karbonu w stali, tym łatwiej materiał poddaje się obróbce cieplnej. Stal dzieli się na: stopową, niskostopową, wysokostopową oraz węglową. Dodatkowo ze względu na właściwości użytkowe wyróżnia się:
Spawanie stali wymaga odpowiedniego przygotowania. W pierwszej kolejności materiał oczyszcza się z zabrudzeń, rdzy, oleju czy smaru. W tym celu wykorzystuje się m.in. rozpuszczalnik organiczny i roztwory zasadowe. Nieodpowiednie opracowanie metalu może spowodować wady spawalnicze, co negatywnie wpłynie na estetykę oraz trwałość łączeń. Trzeba również pamiętać, że opracowując grubsze materiały, konieczne jest ich wcześniejsze rozgrzanie. Ma to zapobiec szybkiemu stygnięciu i powstawaniu pęknięć na złączach.
Do najpopularniejszych sposobów opracowywania stali zaliczają się:
HMM Steel specjalizuje się w spawaniu stali nierdzewnej oraz konstrukcyjnej. Zajmujemy się także obróbką materiałów aluminiowych. Wytwarzamy m.in. części niezbędne do wyposażania linii oraz hal produkcyjnych. W zakres naszych usług wchodzi ponadto łączenie elementów wykorzystywanych w produkcji mebli oraz dekoracji. Wykonujemy obróbkę metodą TIG oraz MAG. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.