Co obejmują usługi spawalnicze dla przemysłu?

Obok tradycyjnych sposobów zespalania różnych elementów konstrukcyjnych przy pomocy wyrobów śrubowych od lat na szeroką skalę wykorzystuje się proces spawania. Podobnie jak w innych dziedzinach, wykorzystywane w tym celu technologie dostosowuje się do potrzeb poszczególnych branż i odpowiednio modyfikuje. Co dziś rozumiemy pod pojęciem usług spawalniczych dla przemysłu?

Czym jest spawanie?

Spawanie pozwala na trwałe połączenie ze sobą elementów wykonanych ze stali lub aluminium. Takie złącze powstaje przez miejscowe stopienie łączonych elementów. W zależności od wybranej metody (bo jest ich wiele) można zastosować dodatkowe spoiwo, które topi się w miejscu łączenia. Metoda ta znajduje zastosowanie w każdej branży, gdzie głównym elementem konstrukcyjnym jest stal. Odpowiednią technikę spawania wybiera się w zależności od materiałów i docelowych efektów prac.

Najpopularniejsze techniki spawania

W przemyśle wykorzystuje się różne metody spawania, a do najpopularniejszych należą techniki TIG oraz MIG/MAG. Tę pierwszą wykorzystuje się najczęściej do łączenia stali nierdzewnej, kiedy naszym celem jest uzyskanie dobrego efektu estetycznego – pozwala uzyskać spoinę o dużej czystości. Metoda MIG/MAG sprawdza się natomiast wszędzie tam, gdzie potrzebne jest zastosowanie dużej precyzji, np. przy łączeniu cienkich elementów stalowych pod różnymi kątami. Obie te techniki wykorzystuje się także do spawania aluminium.

Spawalnictwo w przemyśle

Usługi spawalnicze dla przemysłu obejmują szereg prac związanych z naprawami maszyn wykorzystywanych w procesach produkcyjnych. Poddawane długotrwałej eksploatacji, nierzadko ulegają awariom, a ich naprawa często łączy się z ponownym połączeniem elementów stalowych. Usługi te obejmują również prace pomocnicze przy wykonywaniu lub montażu konstrukcji budowlanych, ogrodzeń, rusztowań, mebli i innych.

Warto podkreślić, że działania takie muszą być przeprowadzone z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa i stosownie udokumentowane, na co trzeba zwrócić uwagę przy nawiązywaniu współpracy z konkretnym usługodawcą.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.