Gięcie blachy – kiedy warto stosować?

Gięcie blachy jest to jeden z podstawowych procesów obróbki plastycznej, który ma swoje zastosowanie w sektorze przemysłowym. Za pośrednictwem takich urządzeń jak np. prasy, blachy zostają odkształcone bez ingerencji w ich spójność. Pozwala to na uzyskanie oczekiwanych parametrów i kształtów materiału poddanego obróbce.

Do czego można użyć blachy giętej?

Blacha jest materiałem bardzo trwałym i odpornym na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne. Z tego względu jest ona używana w konstruowaniu produktów mniejszego jak i większego użytku codziennego. Gięta blacha jest materiałem, który bardzo często jest używany do pokrycia dachów domów jednorodzinnych, hali przemysłowych, fabryk, budynków gospodarczych czy garaży. Ponadto wytwarzane są z niej rynny i rury spustowe, a także samodzielne konstrukcje, do których zaliczamy wiaty, przystanki autobusowe, mniejsze zadaszenia, a nawet samodzielne jedno- lub kilkustanowiskowe garaże.

Gięcie blachy stosuje się również do realizacji indywidualnych zamówień. Nowoczesne maszyny pozwalają na uzyskiwanie nawet tych bardziej skomplikowanych kształtów. Dzięki czemu można stworzyć nowoczesne ogrodzenie dla swojej posiadłości, konstrukcję pod ławki i meble ogrodowe, mniejsze regały oraz stół warsztatowy, a nawet bardziej wymyślne rzeczy zgodne z oczekiwaniami i wyobraźnią klienta. Wystarczy gotowy projekt, który jest poddawany szybkiej weryfikacji i po zatwierdzeniu wdrażany w życie. Gotowe produkty z giętej blachy mogą znaleźć się z powodzeniem we wnętrzu mieszkania, metalowy pojemnik czy konstrukcja stolika kawowego w połączeniu ze szklanym blatem nadadzą pomieszczeniom nowoczesności.

Jakie materiały można również poddać procesom gięcia?

Mimo, że proces gięcia kojarzy się ściśle z metalem, to tego rodzaju obróbce mogą być również poddawane inne materiały jak np. drewno czy tworzywa sztuczne. Dzięki szerszemu zastosowaniu obróbki plastycznej kilku materiałów można uzyskać niesamowite efekty.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.