Czy stanąłeś kiedyś przed wyborem metody nanoszenia powłok koloru na elementach produkcyjnych, meblach czy samochodzie? Jeśli tak to z pewnością zastanawiałeś się, która technika malowania będzie bardziej odpowiednia, ekonomiczna czy chociażby szybsza. Na jaki rodzaj malowania obecnie stawiać? Jakie są różnice i jakie korzyści z obu metod? To właśnie dzisiaj postaramy się wyjaśnić.
Lakierowanie proszkowe jest techniką malowania, która dzięki swym atutom króluje dziś, jeśli chodzi o nanoszenie powłok lakierniczych w przemyśle także tym motoryzacyjnym. Na czym polega ten rodzaj malowania, dla wielu osób wciąż jest jeszcze zagadką. Przede wszystkim od malowania tradycyjnego różnicuje je rodzaj farb. Jak sama nazwa wskazuje, jest to malowanie za pomocą farb w proszku. Posiada ona właściwości fizykochemiczne, dzięki którym zyskuje przyczepność do podłoża. Działa to w ten sposób, że przy wykorzystaniu specjalnych natrysków nanosi się cząsteczki farby na uprzednio przygotowany i oczyszczony element. Następnie umieszcza się go w piecu konwekcyjnym i poddaje działaniu wysokich temperatur w celu utwardzenia powłok.
Jeszcze kilkanaście lat temu była to najbardziej powszechna metoda nanoszenia koloru. Tę technikę zna chyba każdy z nas. Polega ona na nanoszeniu płynnej farby na malowany element przy wykorzystaniu specjalnego pistoletu natryskowego. Bardzo ważnym elementem całego procesu malowania na mokro jest odpowiednie przygotowanie elementu. Dobrze oczyszczona powierzchnia będzie wpływać na lepszą przyczepność farby raz jej trwałość. Końcowym etapem malowania tradycyjnego jest wysychanie farby. Następuje ono samoistnie lub też za pomocą wysokiej temperatury.
Profesjonalne krawędziowanie wykonywane w naszej firmie pozwala zachować wszystkie paramenty nawet w przypadku elementów, które wymagają zastosowania wielu linii gięcia. Plastyczne formowanie blach jest w naszej firmie przeprowadzane na zimno.
Malowanie proszkowe przeprowadzane na specjalistycznej linii wykonujemy poprzez nanoszenie cząsteczek farby, a następnie umieszczenie malowanego elementu w piecu konwekcyjnym. Farby jakich używamy są produkcji sprawdzonych i uznanych marek.
Obróbka powierzchni metalowych, która jest przeprowadzana w naszym zakładzie to szlifowanie, polerowanie, a także satynowanie. Metody te znajdują zastosowanie w przypadku elementów meblowych czy dekoracyjnych nadając obrabianym detalom piękny wygląd.
Gwarantujemy precyzyjne wycinanie laserowe, elementów z różnego rodzaju blach oraz całkowitą powtarzalność seryjną procesu produkcyjnego. Obróbka stali odbywa się na laserach CNC najwyższej klasy, posiadających obszar roboczy 3000 × 1500 mm.
Solidne spawanie, jakie świadczymy w naszej firmie, zawdzięczamy naszym doświadczonym pracownikom. Wytrzymałe, ale i estetyczne łączenie elementów wykonujemy metodami TIG oraz MIG/MAG.
W ramach usług dodatkowych wykonujemy cięcie rur i profili piłą taśmową, gwintowanie, kształtowanie rur i profili, zgrzewanie trzpieni oraz wiele innych.