Spawanie jako proces łączenia metali, wykorzystywany jest na szeroką skalę. Począwszy od elementów wyposażenia domów i ogrodów, metalowych części meblowych, przez różnego rodzaju systemy przeznaczone do magazynowania, po linie produkcyjne. Również wszelakiego rodzaju, elementy konstrukcyjne wykorzystywane w budownictwie, mosty, balustrady, barierki czy nawet oznaczenia drogowe. W motoryzacji, transporcie, budowie maszyn spawanie również okazuje się niezastąpione. Dlaczego więc ta metoda łączenia metali zyskuje tak dużą przewagę nad pozostałymi metodami? Dlatego, że spawanie daje największą trwałość i najwyższy poziom bezpieczeństwa użytkowania. Jednak, by tak było, połączenia spawane muszą być wykonywane z zachowaniem określonych norm i wymogów oraz spełniać określone standardy.
Wprowadzenie systemu zarządzania jakością staje się coraz bardziej popularne wśród zakładów produkcyjnych. Stwarza to pole do doskonalenia procesów produkcyjnych. Z możliwości, jakie dają systemy zarządzania jakością przedstawionych w normach europejskich (PN-EN ISO 9001:2015 oraz PN-EN ISO 3834-4:2006) coraz chętniej i częściej korzystają firmy zajmujące się obróbką metali, w tym świadczące usługi spawalnicze. Wynika to z chęci wzbudzenia zaufania klientów i potwierdzenia standardów jakościowych procesów produkcyjnych przeprowadzanych w zakładzie. Oczywiście stosowanie tego rodzaju systemu wiąże się szeregiem zadań, jakie przedsiębiorstwa muszą wdrożyć. W dużej mierze tyczy się z ustalenia polityki jakości i celów jej dotyczących. Jej kontrola jest tutaj jednym kluczowych elementów.
Odpowiednia jakość wykonania złączy spawanych warunkuje trwałość i bezpieczeństwo eksploatacji urządzeń czy wyrobów. Dlatego też konieczne jest, aby sprawdzać ją na każdym z etapów prac spawalniczych. Aby zapewnić odpowiedni poziom spawania, kontroluje się wyroby spawalnicze pod kątem zgodności z dokumentacją technologiczną i warunkami technicznymi odbioru. Wyróżnia się następujące fazy kontroli prac spawalniczych:
Źle wykonane złącza spawane mogą stanowić nie tylko zagrożenie, ale również generować wiele dodatkowych problemów. Niestety z punktu widzenia przedsiębiorcy mogą okazać się powodem do koniecznych poprawek czy dodatkowych obróbek, które pociągają za sobą nieplanowane koszty. Takie ryzyko pozwala zmniejszyć odpowiednia kontrola jakości, która pozwala na ocenę właściwości spoin. Dotyczy ona ich wielkości, wytrzymałości, a także niezgodności w obrębie złącza. Tak więc tego rodzaju weryfikacja może być wykonywana z wielu powodów. Najczęstszym z nich jest sprawdzenie, czy jakość połączeń spawanych będzie adekwatna do planowanego przeznaczenia gotowego wyrobu. W celu dokonania właściwej oceny należy znaleźć punkt odniesienia pozwalający na analizę porównawczą właściwości złączy. Kryteria określające co jest dopuszczalne, a co nie w przypadku kontroli jakości spoin określone są w kodeksach oraz normach spawalniczych. Przy czym należy pamiętać, aby wybrać normę spawalniczą, która przeznaczona jest dla określonej branży.
Profesjonalne krawędziowanie wykonywane w naszej firmie pozwala zachować wszystkie paramenty nawet w przypadku elementów, które wymagają zastosowania wielu linii gięcia. Plastyczne formowanie blach jest w naszej firmie przeprowadzane na zimno.
Malowanie proszkowe przeprowadzane na specjalistycznej linii wykonujemy poprzez nanoszenie cząsteczek farby, a następnie umieszczenie malowanego elementu w piecu konwekcyjnym. Farby jakich używamy są produkcji sprawdzonych i uznanych marek.
Obróbka powierzchni metalowych, która jest przeprowadzana w naszym zakładzie to szlifowanie, polerowanie, a także satynowanie. Metody te znajdują zastosowanie w przypadku elementów meblowych czy dekoracyjnych nadając obrabianym detalom piękny wygląd.
Gwarantujemy precyzyjne wycinanie laserowe, elementów z różnego rodzaju blach oraz całkowitą powtarzalność seryjną procesu produkcyjnego. Obróbka stali odbywa się na laserach CNC najwyższej klasy, posiadających obszar roboczy 3000 × 1500 mm.
Solidne spawanie, jakie świadczymy w naszej firmie, zawdzięczamy naszym doświadczonym pracownikom. Wytrzymałe, ale i estetyczne łączenie elementów wykonujemy metodami TIG oraz MIG/MAG.
W ramach usług dodatkowych wykonujemy cięcie rur i profili piłą taśmową, gwintowanie, kształtowanie rur i profili, zgrzewanie trzpieni oraz wiele innych.