Na temat zachowania bezpieczeństwa w procesach spawalniczych pisaliśmy już w poprzednim artykule. Wspominaliśmy jak ważne i dlaczego jest zachowanie określonych standardów jakościowych. W jaki sposób przebiega proces kontroli jakości prac spawalniczych. Poruszyliśmy również kwestie tego, jak firmy świadczące usługi spawalnicze kontrolują jakość i bezpieczeństwo swoich wyrobów i jednocześnie potwierdzają swoją wiarygodność w oczach klientów poprzez stosowanie odpowiednich norm i wprowadzanie systemów zarządzania jakością. Natomiast dzisiaj więcej o nieniszczących metodach badań złączy spawalniczych. Jeżeli zainteresował Cię ten wpis, ale pierwsza jego cześć gdzieś Ci umknęła, to zapoznaj się z nią koniecznie. Wpis znajdziesz na naszym blogu.
Każdy zakład świadczący usługi spawalnicze powinien, wykonywać badania jakości złączy w celu sprawdzenia, czy spełniają one wszystkie wymogi względem przeznaczenia użytkowania końcowego wyrobu. Sprawdza się również czy połączenie jest na tyle trwałe, aby zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Tego typu firmy stosują różne metody badań spawów. Dostosowują je do potrzeb klienta, materiału badanego elementu oraz systemów zarządzania jakością i procedur określających kontrole jakości w firmie.
Badania te możemy podzielić na badania niszczące oraz nieniszczące. W pierwszej kolejności wykonuje się badania nieniszczące. Dopiero gdy te dadzą wynik pozytywny, wówczas przeprowadza się badania niszczące.
Profesjonalne krawędziowanie wykonywane w naszej firmie pozwala zachować wszystkie paramenty nawet w przypadku elementów, które wymagają zastosowania wielu linii gięcia. Plastyczne formowanie blach jest w naszej firmie przeprowadzane na zimno.
Malowanie proszkowe przeprowadzane na specjalistycznej linii wykonujemy poprzez nanoszenie cząsteczek farby, a następnie umieszczenie malowanego elementu w piecu konwekcyjnym. Farby jakich używamy są produkcji sprawdzonych i uznanych marek.
Obróbka powierzchni metalowych, która jest przeprowadzana w naszym zakładzie to szlifowanie, polerowanie, a także satynowanie. Metody te znajdują zastosowanie w przypadku elementów meblowych czy dekoracyjnych nadając obrabianym detalom piękny wygląd.
Gwarantujemy precyzyjne wycinanie laserowe, elementów z różnego rodzaju blach oraz całkowitą powtarzalność seryjną procesu produkcyjnego. Obróbka stali odbywa się na laserach CNC najwyższej klasy, posiadających obszar roboczy 3000 × 1500 mm.
Solidne spawanie, jakie świadczymy w naszej firmie, zawdzięczamy naszym doświadczonym pracownikom. Wytrzymałe, ale i estetyczne łączenie elementów wykonujemy metodami TIG oraz MIG/MAG.
W ramach usług dodatkowych wykonujemy cięcie rur i profili piłą taśmową, gwintowanie, kształtowanie rur i profili, zgrzewanie trzpieni oraz wiele innych.