W poprzednim artykule omawialiśmy zagadnienie szeroko pojętej obróbki metalu, w tym też właśnie procesy cięcia. Kontynuując temat, postanowiliśmy przybliżyć obróbkę ubytkową. Jak wiadomo, cięcie jest to proces, który cieszy się bardzo dużą popularnością, jest wykorzystywany do tworzenia przeróżnych rzeczy i elementów. Takowe znajdziemy niemalże wszędzie np. w naszych kuchniach, ogrodach, ale też w dużych firmach, magazynach czy chociażby w szpitalach, postaci sprzętu medycznego.
Procesy cięcia, czyli bardzo powszechna, forma rozdziału metalu stanowią podstawę do późniejszych prac związanych z kolejnymi etapami powstawania różnych przedmiotów i elementów, jak np. gięcie metalu czy też jego łącznie. Rodzajów cięcia, a co za tym idzie, narzędzi do tego służących jest bardzo dużo. Opartych zarówno na prostych zasadach działania, jak i tych skomplikowanych. Procesy cięcia dzielimy głównie na ubytkowe i termiczne. Dużo dłuższą historię mają, jednak te ubytkowe. Mimo wszystko wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem i z powodzeniem nadal je wykorzystujemy. Efekty niektórych z nich, przy zachowaniu opłacalności, bardzo ciężko zastąpić innymi nowszymi technologiami.
Możemy wyróżnić takie metody obróbki ubytkowej jak:
Procesów cięcia na zimno jest sporo. Każdy z nich ma swoje zastosowanie. Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniej metody cięcia. Istotne jest dostosowanie techniki do potrzeb i oczekiwań względem wyglądu, parametrów, jakości końcowego produktu oraz aspektów ekonomicznych przeprowadzenia samego procesu. Jak widać, metody te wciąż cieszą się duża popularnością. Świadczy o tym chociażby to, że bardzo wiele zakładów stosuje np. frezarki i tokarki CNC, czyli sterowane numerycznie, które gwarantują wysoką jakość i seryjność produkcji.
Profesjonalne krawędziowanie wykonywane w naszej firmie pozwala zachować wszystkie paramenty nawet w przypadku elementów, które wymagają zastosowania wielu linii gięcia. Plastyczne formowanie blach jest w naszej firmie przeprowadzane na zimno.
Malowanie proszkowe przeprowadzane na specjalistycznej linii wykonujemy poprzez nanoszenie cząsteczek farby, a następnie umieszczenie malowanego elementu w piecu konwekcyjnym. Farby jakich używamy są produkcji sprawdzonych i uznanych marek.
Obróbka powierzchni metalowych, która jest przeprowadzana w naszym zakładzie to szlifowanie, polerowanie, a także satynowanie. Metody te znajdują zastosowanie w przypadku elementów meblowych czy dekoracyjnych nadając obrabianym detalom piękny wygląd.
Gwarantujemy precyzyjne wycinanie laserowe, elementów z różnego rodzaju blach oraz całkowitą powtarzalność seryjną procesu produkcyjnego. Obróbka stali odbywa się na laserach CNC najwyższej klasy, posiadających obszar roboczy 3000 × 1500 mm.
Solidne spawanie, jakie świadczymy w naszej firmie, zawdzięczamy naszym doświadczonym pracownikom. Wytrzymałe, ale i estetyczne łączenie elementów wykonujemy metodami TIG oraz MIG/MAG.
W ramach usług dodatkowych wykonujemy cięcie rur i profili piłą taśmową, gwintowanie, kształtowanie rur i profili, zgrzewanie trzpieni oraz wiele innych.