Obróbka elementów metalowych dla Twojego domu

Trendy w wystroju naszych domów i mieszkań zmieniają się co jakiś czas. Jak wiadomo, są style ponadczasowe, które mają swoich fanów, ale nie każdemu będą odpowiadać. Zwolennicy bardziej aktualnych trendów muszą liczyć się z wprowadzeniem zmian, by zachować świeży styl swoich czterech kątów. Od pewnego momentu możemy zauważyć, że bardzo modny stał się styl loftowy. Dominuje w nim duża ilość różnego rodzaju elementów wykonanych z metalu.  Budujesz dom lub remontujesz mieszkanie? Zastanawiasz się nad stylem mieszkania? Rozważasz uniwersalne, ale jednocześnie bardziej nowoczesne rozwiązania? Postaramy się podpowiedzieć Ci, w jaki sposób rozwiązać najbardziej problematyczne kwestie i w jak możesz nieco zaoszczędzić.

Uniwersalne rozwiązanie?

Są na Twojej liście pozycje do wykonania, których nie sposób obejść? Jednym z nich jest balustrada przy schodach? Wielu naszych partnerów zamawia je u nas dla swoich klientów. Metalowe balustrady w przeróżnych wersjach to od kilku lat bardzo ciekawe rozwiązanie, które coraz chętniej stosujemy, by nieco urozmaicić wygląd naszych schodów.


Boisz się jednak, że moda na balustrady z metalu za parę lat przeminie, a Ty zostaniesz ze stałym elementem wyposażenia domu, który nie do końca będzie na czasie? Nie ma się czym martwić, ponieważ jest kilka sposobów by poradzić sobie z taką sytuacją. Oto kilka z nich:

  • wybieraj proste wzory minimalistyczne wzory, będą pasować do wielu aranżacji, i nie tylko w jakże teraz modnym stylu loftowym,
  • moda co jakiś czas powraca — dotyczy to równie kolorystyki. Metalowe balustrady zawsze możesz przemalować.
  • Balustrady ze stali nierdzewnej można poddać szczotkowaniu. Takie wykończenie powierzchni doda bardziej eleganckiego, jednocześnie nieprzesadzonego wyglądu.

Cięcie laserowe w metalu, czyli jak powstają balustrady

Najbardziej popularnymi metalowymi barierkami montowanymi przy schodach wewnętrznych są te cięte laserowo z arkusza blachy. Możemy tak naprawdę wykonać każdy wzór. Począwszy od jednolitego prostego fragmentu blachy, stanowiącego pełną balustradę. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyśmy zrobili balustradę z poziomymi pasami, figurami geometrycznymi, czy z motywem roślinnym. Ogromnym plusem jest to, że w przypadku balustrad z metalu klient może mieć bardzo zindywidualizowany projekt. Gdy już klient wybierze wzór i poda wymiary lub prześle dostosowany projekt, wówczas programuje się laser, tak aby dany wzór został precyzyjnie wycięty. Później, jeżeli zlecenie tego wymaga, spawa się odpowiednie elementy barierki ze sobą.

Malowanie proszkowe balustrad

Efektowne wykończenie jest nieodłącznym elementem wieńczącym całość prac nad balustradą. Tutaj mamy szerokie pole do popisu, ponieważ lakierowanie proszkowe pozwala na osiągnięcie wielu różnych efektów. Od pełnego matu po wysoki połysk. Wiele różnych wersji kolorystycznych czy efektów dekoracyjnych. Warto jednak, brać pod uwagę praktyczne kwestie utrzymania czystości takiego elementu. Z racji tego, że taka balustrada zostaje z nami na lata i dotykamy jej wiele razy w ciągu dnia, wygodniej będzie wybrać wykończenie półmatowe w ciemnym kolorze. Dzięki temu nie będzie na niej widać codziennych odcisków palców, a ciemny kolor pozwoli utrzymać atrakcyjny wygląd nawet na przestrzeni lat.  

Jak zaoszczędzić

Nie ukrywajmy, że udowa schodów w naszych domach to jeden z poważniejszych wydatków, jeśli chodzi o koszty wykończeniowe. Ceny wykonania balustrad też nie są niskie. Mamy kilak wskazówek, w jaki sposób możesz nieco obniżyć koszty metalowych balustrad:

  • Jeśli, masz prosty projekt i masz możliwość zamontowania balustrady sam, zleć jej wykonanie firmie zajmującej się obróbką metalu. Obniżysz wtedy cenę o koszty pośrednika, czyli „sprzedawcy” balustrad.
  • Wybierz prosty wzór. Te bardziej skomplikowane są droższe,
  • Zdecyduj się na proste estetyczne wykończenie. Malowanie z dekoracyjnymi efektami do dodatkowy wydatek.

Czy ten post był pomocny?

5 / 5. 3

Bądź pierwszym, który oceni!

Nasza oferta